Gdzie najlepiej założyć bloga ?

Gdzie najlepiej założyć bloga
Przypuszczam, że trafiłeś na ten wpis, by dowiedzieć się, gdzie najlepiej założyć bloga. To, co chciałbym Ci tutaj przekazać, to przede wszystkim kilka cennych wskazówek dotyczących wyboru platformy do blogowania. Oczywiście nie musisz się nimi w żaden sposób kierować, jednak jeśli to zrobisz, oszczędzisz wiele czasu, a Twój blog będzie miał szanse zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarce Google.

 

Gdzie najlepiej założyć bloga ?


Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z blogowanie, to powinieneś wiedzieć, że są tak naprawdę dwie drogi do posiadania własnej strony. Pierwsza jest całkowicie darmowa, druga zaś darmowa jest tylko w części, natomiast różnica między nim
i jest kolosalna.

Darmowe i popularne platformy blogowe to m.in: Blogger.com lub WordPress.com. Rejestracja tam jest naprawdę bardzo prosta. Zakładając konto, w jednej kilka chwili stajesz się posiadaczem własnego bloga, którego domena wygląda mniej więcej tak: www.Twój-Blog.blogspot.com, www.Twój-Blog.wordpress.com.

Ale uwaga ! To, co pozornie wydaje się super, w rzeczywistości już takie nie jest. Wyjaśni Ci to ta mała analiza. Faktycznie w ten sposób bardzo szybko założysz bloga, ale potem czekają Cię ograniczenia i wieczne promowanie platformy blogowej. Jak sam może zauważyłeś, nazwa tego rodzaju bloga umieszczana jest w subdomenie. 

Choć darmowy, taki blog nie zbuduje Ci wizerunku w oczach innych. Wręcz przeciwnie, wystarczy, że ktoś spojrzy na domenę i już wyrobi sobie opinię. To nie wygląda profesjonalnie i nigdy takie nie będzie. Co więcej, bardzo trudno jest stać się Expert-em w danej branży, bez posiadania własnej domeny. Osoby, które poważnie myślą o blogowaniu, prędzej, czy później i tak przestawiają się na wersję dla profesjonalistów.

 

Jeśli nie za darmo, to gdzie najlepiej założyć bloga ?

Innym i o niebo lepszym sposobem jest rejestracja własnej domeny i zakup hostingu, na którym zainstalowana będzie darmowa platforma WordPress. Wbrew pozorom, koszty nie są aż tak duże: domena na pierwszy rok to ok. 10 zł, a tani hosting można już mieć za 30 zł /miesięcznie. Ale za to, tutaj można robić cuda.

Musisz wiedzieć, że ImięNazwisko.pl lub SłowoKluczowe.pl, to idealny sposób na to, aby być właścicielem bloga eksperckiego. Czyli takiego, na którym Ty dzielisz się swoją wiedzą. Dodatkowo tego typu strona umożliwia instalację wtyczek pozycjonujących, a dodając zoptymalizowane wpisy, można zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarce Google. 

Ponieważ chciałbym Ci pomóc, na koniec mam dla Ciebie coś wartościowego. Zapraszam Cię na darmowy kurs, na którym dowiedz się, jak i gdzie najlepiej założyć bloga w 3 minuty, a nawet, jak możesz na nim zarabiać duże pensje, nie wychodząc z domu. To duża dawka dobrej wiedzy i to całkowicie za darmo.

 

>>> Kliknij Tutaj, Aby Przejść do DARMOWEGO KURSU „Jak Zrobić Profesjonalnego Bloga”


Mam nadzieje, że tym wpisem rozwiałem Twoje wątpliwości. Zachęcam Cię do blogowania na poważnie, dlatego, że to nie tylko sposób na wyróżnienie się, generowania pasywnego ruchu, ale także solidny fundament do budowania własnego biznesu w internecie.

Daj znać w komentarzach, czy odpowiedziałem na Twoje pytanie, czyli: gdzie najlepiej założyć bloga.

Tags : , , , ,

Jeśli zainteresował Cię ten post zostaw komentarz lub subskrybuj tego bloga

22 Komentarzy. Skomentuj !


Zostaw proszę swój komentarz

CommentLuv badge